Poplastované plechy

FatrafolHydroizolační doplňky

FATRA_NYL_RGBJednou z nejdůležitějších částí budov je střecha s účinnou hydroizolací, důsledně propracovanou do všech detailů. To vyžaduje nejen kvalitní hydroizolační materiál, ale také potřebné doplňkové prvky. Jedním z nich je i poplastovaný plech FATRANYL, jehož hlavní oblastí využití jsou ukončovací a kotvící plechové prvky při aplikacích PVC hydroizolačních fólií FATRAFOL. FATRANYL je kompozitním materiálem, tvořeným z kovového základního materiálu a z plastového povrstvení, který v sobě spojuje vynikající vlastnosti obou uvedených materiálů.

Základní profily poplastovaného plechu

Skladba poplastovaného plechu

fatranyl

  1. PVC vrstva
  2. Vrstva zinku
  3. Základní ocelový materiál
  4. Vrstva zinku
  5. Ochranný lak zadní strany

Ochranná plastová vrstva FATRANYLU  poskytuje výrobku vynikající ochranu proti korozi, vyznačuje se dobrou zpracovatelností a může být provedena v mnoha různých barvách, takže lze navíc dosáhnout ještě vysokého dekorativního účinku

Zpracování poplastovaného plechu

Zpracování poplastovaného plechu FATRANYL je podobné zpracování plechů bez PVC vrstvy s tím rozdílem, že plechy nelze spojovat pájením popř. svařováním. Zpracovávat plechy lze i ohýbáním, pouze je třeba ohýbat vždy každý plech samostatně. Spojování je možné přeložením (střešní šablony), nýtováním či tmelením spoje trvale elastickým tmelem.

plechy
Vinylovou  vrstvu je nutné chránit před účinky organických rozpouštědel a sloučenin, u nichž není zaručena chemická netečnost k měkčenému PVC.

Limity poplastovaného plechu

Poplastované plechy nejsou určeny pro styk s pitnou vodou a poživatinami. Pokud není uvedeno jinak, nejsou plechy, resp. vrstva PVC vhodná pro styk s látkami na bázi bitumenů, asfaltů a dehtů. 

Pro fólie systémů FATRAFOL na bázi TPO je nutné používat speciální plechy povlakované vrstvou TPO stejného typu, jako je hydroizolační fólie.

Dokumentace poplastovaných plechů

 

 

 

   

MINORITNÍM VLASTNÍKEM BLUESTONE OFFICE s.r.o   p.HRUBÝ

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BLUESTONE OFFICE s.r.o., zakázáno. Provozovatelem serveru BLUESTONE OFFICE s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, 110 00 Praha 1, IČ: 04131134, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 243012

https://www.youtube.com/watch?v=yISdTvCRA4s&feature=youtu.be